Bulaşık Makinesi Rehberi; Bardakların üzerinde mavi lekeler?

Bardakların üzerinde mavi lekeler yanlış parlatıcı kullanımına işaret eder, parlatıcı makinenizin kurutma performansını arttırmak için kullanılır.

Fazla parlatıcı kullanımında bardakların üzerinde mavi lekelerle karşılaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için makinenizin dokümanlarına bakınız.

 

Bulaşık Makinesi Rehberi; Kaç Programlı Bulaşık Makinesi Almalıyım?

Günümüzde 10+ program bulaşık makinleri var, piyasadaki 3 programlı 1 saatlik kısa programı olan makineler'de pekala işinizi görecektir. Aslında alacağınız 10+ programlı makine'de dahi ençok kullanacağınız yine 1 saatlik kısa yıkama programı olacaktır.

 

Bulaşık Makinesi Rehberi; A+++ ve A+ nedir? Bulaşık Makinesinde Kablosuz Bağlantı teknolojileri?

Bulaşık makinesi alırken A+++ veya A enerji sınıfı olmasına dikkat etmenize pratikte gerek yoktur, bu derecelendirme sadece Ekonomi programı için geçerlidir, diğer programların su ve elektrik tüketimleri için satın aldığınız cihazın teknik dokümantasyona bakmanız gerekir.

Ekonomi programı neredeyse en uzun 2+ saatten fazla sürede yıkama yapabilen bir program olması sebebiyle günlük hayatta kullanımı pek pratik değildir. 

Bu sebeple bulaşık makinesi alırken enerji sınıfını ihmal edip makul sürede 60 dk gibi ve makul su ve enerji harcayan bir makineye yönelebilirsiniz.

Kablosuz bağlantılı wifi/bluetooth özellikli bulaşık makineleride pazardaki yerini yavaş yavaş almaya başlamakta. Fiyat olarak olarak en üst sınıfta yer alacak bu cihazlar ile evde değilken bulaşıkların yıkanmasını veya günün belirli saatlerinde bulaşık makinenizin otomatik olarak çalışması gibi fonksiyonları yönetebileceksiniz.

Cep telefonu Rehberi; Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 

A- Pil sökülebilir mi?
2 yılın sonunda pilin ömrünü tamamlaması ile pili sökülebilir olmayan modellerde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, özellikle servise pil değişimi için verdiğiniz modelin fabrika çıkışı olduğu gibi sağlam olmaması sizi özenerek aldığınız telefonunuzdan soğutabilir, ikinci el fiyatının yerlerde sürünmesine sebep olabilir.

B- Program kurulum hafızası yeterli mi?
Cihazlarda programların kurulabildiği hazıfa ile fotograf video, vs dataların bulunduğu hafıza karıştırılmaktadır, telefon seçimi yapmadan önce program kurulum hafızası yüksek modelleri incelemeniz telefonu daha uzun süre efektif kullanmanızı sağlar

Cep Telefonu Rehberi; Android telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor?

Android tabanlı cep telefonlarında özellikle 4.2 ve alt versiyonlarda kurulan uygulamalar otomatik olarak başlatılarak arka planda çalışırlar bu özellik işlemci gücünü kullanır ve dolayısı ile piliniz çabuk boşalır.

2 seçeneğiniz bulunuyor,

Kullanmadığınız tüm programları kaldırın böylece arka planda çalışacak uygulamaları azaltmış olursunuz veya telefonunuzu root ederek otomatik başlayan bu programları Autostart manager benzeri bir program ile engelleyin.

İnternet Rehberi; Sahte bir siteden alışveriş yaptım ne yapabilirim?


Günümüzde sahte alışveriş websiteleri hayli fazla. Böyle bir websitesinden alışveriş yaptıysaniz öncelikle kritik olan kredi kartı kullanıyor olmanız. Havale ile yapılan işlemleri geri alma imkanı pek fazla değil.

Vakit kaybetmeden kredi kartınızdan ücret tahsil eden PayU veya işlemi yapan bankayı arayıp satıcının taleplerinize cevap vermediğini ücretin tarafınıza iadesini isteyin. Bu durumda Pos sağlayan banka veya aracı şirketler satıcı ile iletişime geçerek durumun düzeltilmesini satıcıdan talep eder veya çekilen ücretin tarafınıza iadesini sağlarlar.

Akıllı Ev Otomasyonları

 ev otomasyonu

Cep telefonunuzla ister evden ister iş yerinden yada tatilden, klima, tv, perdeler, lambalar ve daha birçok cihazınızı konrol edebilirsiniz. Belirli periodlar belirleyerek cihazlarınızın ayni zamanda çalışmasını ya da kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Ev otomasyonları koşullar ve isteklerdeki farklılıklar bakımından proje bazlı fiyatlandırılabilmektedir. İhtiyaçlarınızın belirlenip keşif yapılması için fiyat sorunuz...

 

Akıllı Ev Otomasyonları ile neler yapılabilir?

a- Lambaların ve ev aydınlatmasının belirli periyodlarda veya anlık olarak wifi veya 3g üzerinden kontrolü.

b- Klima kontrolü ile iklimlendirme.

c- Beyaz eşyaların 3g veya wifi ile kontrolü ve anlık takibi.

d- Televizyon , kilima vb. kızılötesi kumandası olan cihazların hepsinin telefon üzerinden kontrolü

 

Akıllı Ev Otomasyonuna uygun cihazlar

Bulaşık Makinesi (wifi/3G uyumlu modeller ) Uzaktan Yönetim / İzleme

Çamaşır Makinesi (wifi/3G uyumlu modeller ) Uzaktan Yönetim / İzleme

Kurutma Makinesi (wifi uyumlu modeller ) Uzaktan Yönetim / İzleme

Televizyon - Uzaktan Yönetim 

Klima - Uzaktan Yönetim

Buzdolabı (wifi/3G uyumlu modeller ) Uzaktan Yönetim / İzleme

Aydınlatma / Lambalar 

Isıtma / Soğutma sistemleri

 


 bitcoin accepted